Všetko čo potrebujete vedieť o balení

Všetko čo potrebujete vedieť o balení

Všetko čo potrebujete vedieť o balení/páskovaní

Balenie alebo páskovanie tovaru je jeden z najčastejšie využívaných prostriedkov kombinovania tovaru v baliacom priemysle. Existuje niekoľko typov baliacich materiálov na spájanie, ktoré sú najužitočnejšie pri úkonoch ako:

  • pripevňovanie predmetov k paletám, škatuliam …
  • zabezpečenie rovnomerného naloženia a balenia sklenených, drevených a kovových častí
  • uzatváranie boxov a balíkov
  • spevňovanie drevených boxov, škatúľ a boxov z iných materiálov
  • zaisťovanie predmetov

Oceľ je najsilnejšie a má najväčšiu pevnosť v ťahu, a preto je balenie pomocou nej veľmi spoľahlivé. Je dostupná v rôznych šírkach a hrúbkach, ale taktiež sa líši v kvalite. Oceľ sa používa primárne pri balené tovaru, ktorý je ostrý a horúci. Pri rozhodovaní sa, ktorá páska by mala byť použitá pri balení vášho tovaru a máte na mysli oceľ, položte si tieto otázky:

  • Je náklad ťažký a stabilný?
  • Bude tovar cestovať dlhú vzdialenosť?
  • Bude ho potrebné naložiť a vyložiť pred naložením

Ak sú odpovede na tieto tri otázky pozitívne, tak oceľová, kompozitná alebo PET viazacia páska je pre vás správnou voľbou.

Plastové pásky sú vhodnejšie na ľahší náklad, Sú dostupné v rôznych šírkach, dĺžkach a polyméroch. Tieto pásky ponúkajú možnosť predĺženia, ale ich nevýhoda tkvie v tom, že sa môžu pri neprimeranom náklade roztrhnúť. Polyesterové vlákna sú napriek tomu pri balení v mnohých priemysloch najlepšou alternatívou oceľových pások. Polyesterová (PET) poskytuje napríklad skvelé napnutie na nehybnom náklade a páska sa zároveň opotrebúva len pomaly. Je nutné rozlišovať medzi plastovými a polyesterovými páskami. Napriek určitým rozdielom sú plastové pásky nazývané „poly-pásky“. Nasledujúce skutočnosti vás naučia ich rozlíšiť. Polyesterová páska je hladšia a dokáže odolať väčšiemu napnutiu.

Keďže tovar je balený už mnoho rokov, viazacia páska taktiež prešla vývojom spolu s vývojom balenia. Treba však zdôrazniť, že najlepšie a najpoužívanejšie viazacie pásky sú oceľové alebo plastové. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody, takže je rozumné rozhodnúť sa, ktorá viac vyhovuje vašim potrebám. Je ťažké tvrdiť, že jedna je lepšia ako druhá, keďže každá z nich má svoje výhody aj nevýhody. Ich kvalita sa môže líšiť v závislosti od dodávateľa, takže je dobrý nápad byť oboznámený so všetkými vlastnosťami pásky ponúkajú a pred kúpou ich porovnať s nákladom a tovarom, s ktorými budú pásky použité.

Zdieľajte tento príspevok


Dopyt na produkt

Na prípravu ponuky potrebujeme nasledujúce informácie. Čoskoro dostanete ponuku na produkt na váš e-mail.