Lepiace stroje

Lepiace stroje (známe aj ako páskovacie stroje alebo páskovače) sa používajú vo výrobných linkách, distribučných centrách a skladoch. Lepiace stroje uzatvárajú škatule na hornej a dolnej strane, v závislosti od úrovne automatizácie sa môžu používať aj na bočné uzatváranie, automatické uzatváranie chlopní, skladanie krabíc atď.

Lepiace stroje môžu uzatvárať škatule rovnakých alebo rôznych veľkostí. Automatické a poloautomatické stroje na uzatváranie kartónov automaticky upravujú svoju hmotnosť a výšku tak, aby krabica dokonale zapadla. Manuálne stroje na zatavovanie kartónov sú ideálne, keď má väčšina krabíc rovnaké rozmery alebo keď sa balíky zatavujú v dávkach, pretože výšku a šírku je potrebné nastaviť manuálne. Lepiace stroje používajú pásku BOPP alebo Kraft, pričom v procese lepenia sa môžu použiť rôzne široké alebo úzke pásky.

Ponúkame širokú škálu vysoko kvalitných a cenovo dostupných lepiacich strojov. Na našej webovej stránke nájdete nasledujúce typy lepiacich strojov v závislosti od úrovne automatizácie:

 • Skladače obalov alebo formátovacie stroje na skladanie obalov
 • Manuálne lepiace stroje
 • Poloautomatické lepiace stroje
  • Poloautomatické lepiace stroje – automatické nastavenie hmotnosti a výšky
  • Poloautomatické lepiace stroje – automatické zatváranie hornej časti škatule
 • Automatické lepiace stroje

Lepiace stroje majú záruku a sú servisované v Európe. Ponúkame rýchle dodanie na vašu adresu v rámci Slovenska.

 • FLEX TAPE Poloautomatický lepiaci stroj 48-72mm (Kraft alebo BOPP páska)

  Original price was: 2,199€.Current price is: 1,899€.
 • FLEX BOX Poloautomatický skladač kartónov

  Original price was: 2,699€.Current price is: 2,199€.
 • AUTO-TAPE Automatický zalepovací stroj na kartón 48-72 mm (Kraft alebo BOPP páska)

  Original price was: 4,699€.Current price is: 4,199€.
 • TOP TAPE Zalepovací automat na lepenie kartónov 48-72 mm (páska Kraft alebo BOPP)

  Original price was: 4,679€.Current price is: 4,199€.
 • AUTOBOX Automatický skladač kartónov – 16 obalov/min – Simens PLC

  Original price was: 24,000€.Current price is: 21,990€.

AUTO-TAPE Automatic Carton Sealer 48-72mm (Kraft or BOPP tape) priceLepiace stroje

Lepiace stroje (známe aj ako páskovacie stroje alebo páskovače) môžu zefektívniť proces balenia vo vašej výrobe, vďaka čomu sú vysoko efektívne. Naše stroje na uzatváranie kartónov sú k dispozícii takmer na každú úlohu: Na uzatváranie rovnakých alebo rôznych veľkostí krabíc, na širokú alebo úzku pásku, na horné a dolné uzatváranie, bočné uzatváranie, automatické uzatváranie chlopní atď. Ponúkame aj široký sortiment príslušenstva, napr. baliace stoly so spodnými skladačmi chlopní. Súčasťou každého zariadenia na uzatváranie obalov je kompletný zoznam náhradných dielov, návod na obsluhu, náradie a súprava náhradných dielov obsahujúca najbežnejšie diely.

Typy lepiacich strojov

Na trhu sú rôzne typy lepiacich strojov. Hlavným rozdielom medzi jednotlivými typmi je úroveň automatizácie procesu vytvárania, skladania a lepenia krabíc.

Skladače obalov alebo formátovacie stroje na skladanie obalov

FLEX Box Semi automatic Case Erector priceStroje na skladanie škatúľ alebo formátovacie stroje na skladanie škatúľ vezmú zloženú kartónovú škatuľu a zložia ju, alebo ju poskladajú, ako hovorí názov. Krabicu vyrovná do štvorca, potom uzavrie jej dno a pripraví ju na balenie.

Priemerný človek potrebuje na zloženie škatule približne 20 sekúnd, zatiaľ čo aj nízkorýchlostnému lepiacemu stroje trvá zloženie škatule približne 7 sekúnd. To znamená, že stroj dokáže vyrobiť škatuľu doslova za tretinu času oproti človeku. Navyše, vďaka rýchlejšiemu zostavovaniu krabíc, ktoré zaberie oveľa menej času, sa náklady na prácu na jednu zostavenú krabicu znížia o dve tretiny, a preto je používanie zariadenia na zostavovanie krabíc oveľa ekonomickejšie ako používanie plateného zamestnanca.

Manuálny lepiaci stroj

Manuálne lepiace stroje lepia pásku na hornú a spodnú časť škatule. Šírku a výšku stroja na uzatváranie kartónov však treba nastaviť ručne, rovnako ako zamestnanec musí ručne zložiť vrchnú časť krabice a zatlačiť ju do zariadenia na uzatváranie kartónov. Ručné stroje na zatavovanie kartónov nie sú najlepšou voľbou, ak máte veľa balení rôznych veľkostí, pretože šírku a výšku je potrebné nastaviť ručne. Sú cenovo dostupné a sú skvelou voľbou pre baliace linky, kde sú balíky štandardizované a výrobky do škatule pridávajú zamestnanci ručne pred strojom na uzatváranie kartónov, pretože zamestnanci budú musieť stáť v blízkosti stroja a ručne skladať hornú časť škatule.

Poloautomatické lepiace stroje

Ak potrebujete zabaliť veľa škatúľ rôznych veľkostí, je vhodné mať po ruke poloautomatické lepiace stroje na škatule. Vďaka intuitívnym, ľahko použiteľným funkciám sú tieto páskovače krabíc rýchle a efektívne, čo vám pomôže ušetriť čas a peniaze. Tieto inteligentné lepiace stroje sú nastaviteľné a vytvárajú čisté, rovnomerné uzávery na každej krabici. Jednoducho a rýchlo nastavte stroj na šírku a výšku škatule, ktorú chcete zalepiť, a on použije rovnaké množstvo pásky na každú škatuľu. Sú navrhnuté tak, aby najlepšie fungovali pri utesňovaní mnohých krabíc rovnakej veľkosti počas každej série výrobkov. Existujú dva typy poloautomatických strojov na uzatváranie kartónov. Jeden dokáže automaticky nastaviť hmotnosť a výšku a druhý dokáže automaticky uzavrieť hornú časť záhybu krabice.

Automatic case sealer TOP TAPEPoloautomatický lepiaci stroj – automatické nastavenie hmotnosti a výšky

Poloautomatické lepiace stroje na kartóny, ktoré automaticky upravujú hmotnosť a výšku, sú ideálne pre distribučné centrá alebo baliace linky, kde sa používajú rôzne veľkosti krabíc. Zariadenie na uzatváranie kartónov automaticky zistí šírku a výšku škatule a automaticky upraví jej výšku a šírku. Tým sa urýchli proces zatavovania krabíc, pretože nebudete musieť ručne upravovať tieto nastavenia na zariadení na zatavovanie kartónov.

Poloautomatický lepiaci stroj – automaticky uzavrie horný záhyb krabice

Poloautomatické lepiace stroje, ktoré automaticky zatvárajú horný záhyb krabice, sú ideálne pre výrobné linky, pretože eliminujú potrebu, aby niekto stál v blízkosti stroja na uzatváranie kartónov a zatváral záhyby krabice, aby stroj mohol uzavrieť hornú časť krabice.

Automatický lepiaci stroj

Automatické zariadenia na uzatváranie kartónov dokážu uzavrieť všetky štyri horné chlopne a utesniť hornú a spodnú časť. Nastaviteľný systém pluhu poskytuje maximálnu flexibilitu pri rôznych typoch zatavovania kartónov a predstavuje skvelú alternatívu k ručnému lepeniu. Automatické lepiace stroje sú skvelým prostriedkom na zvýšenie rýchlosti a efektívnosti balenia. Automatický lepiaci stroj na uzatváranie kartónov automatizuje proces lepenia pásky na hornú a spodnú časť škatule. Produktivita baliaceho procesu sa zvyšuje, pretože počet zalepených krabíc za minútu sa zvyčajne zvýši niekoľkonásobne. Automatický lepiaci stroj na uzatváranie krabíc lepiacou páskou sa ľahko používa a môže ho obsluhovať osoba bez predchádzajúceho odborného školenia. Vďaka odolnému rámu a 4 stĺpcovej nosnej konštrukcii sú dlhodobou investíciou pre vašu výrobnú linku. Stroj je vyvinutý na uzatváranie kartónov a len na účely uzatvárania kartónov.

Ušetrite čas so spoľahlivými lepiacimi strojmi

Jednoduchá a osvedčená konštrukcia našich zariadení na uzatváranie kartónov je založená na ergonomických princípoch, vďaka čomu sú veľmi prívetivé pre používateľa, bezpečne sa používajú a ľahko sa udržiavajú. Jednoduchá a zároveň robustná konštrukcia zaručuje vysokú prevádzkovú spoľahlivosť a predĺženú životnosť – aj pri každodennom používaní na zatváranie kartónov z hodiny na hodinu.

Lepiace stroje zatvárajú škatule rýchlo a jednoducho vždy s rovnakou kvalitou zatvárania, čím ušetria vašim zamestnancom časovo náročnú manuálnu prácu a zároveň ich nevystavujete fyzicky namáhavým činnostiam. Automatický lepiaci stroj ako taký je prevádzkovou investíciou, ktorá nielenže zvyšuje produktivitu, ale prináša so sebou aj výrazné zlepšenie pracovného prostredia.

FLEX Box Case Erector + Flex Tape case sealerAko vybrať správny lepiaci stroj

Ak chcete nájsť optimálny lepiaci stroj pre vašu aplikáciu, je potrebné zodpovedať niekoľko otázok: Ako vyzerajú kartóny (typ a rozmery kartónu)? Sú rozmery kartónov vždy rovnaké alebo sa líšia? Ako by sa mali kartóny uzatvárať (šírka pásky, presah pásky, ručné alebo automatické uzatváranie chlopní)? Koľko kartónov sa má každý deň zabaliť? Čo sa balí do kartónov (ťažký, ľahký alebo krehký materiál)? Ako sa bude s kartónmi manipulovať po uzavretí (preprava, paletizácia, balenie do fólie, riadenie výroby, označovanie atď.)

Dávkovače pásky zaručujú optimálne utesnenie škatule

Srdcom zariadení na uzatváranie škatúľ je dávkovač pásky. V priebehu rokov sa tento kľúčový komponent neustále zdokonaľoval na základe praktických skúseností a podnetov používateľov, aby sa stal optimálnym baliacim nástrojom. Brzdu náboja možno nastaviť tak, aby vyhovovala rôznym typom pások, zatiaľ čo náboj rolky pásky možno presne nastaviť na používanú šírku pásky. Usporiadanie zadného valca je jedinečnou súčasťou našich dávkovačov, ktorá zabezpečuje pevné utesnenie škatule. Dávkovače môžu byť voliteľne vybavené monitorovacím a signalizačným systémom na zabezpečenie perfektného utesnenia.

Získajte komplexné riešenie pre potreby vašej baliacej linky

Zariadenia na uzatváranie škatúľ sú len časťou nášho modulárneho sortimentu výrobkov, ktorý zahŕňa paletizačné zariadenia, zariadenia na stavanie škatúľ, baliace stroje na palety a komplexný sortiment dopravníkov.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako môžeme dodať kompletné riešenie na mieru s našimi štandardnými modulmi na výrazné zvýšenie efektívnosti a produktivity na vašom pracovisku, pozrite si naše ďalšie baliace stroje.