Baliace stroje

Baliace stroje sa používajú v procese balenia na zabezpečenie krabíc a paliet páskou. Baliace stroje sú navrhnuté tak, aby zjednodušili proces balenia a ušetrili vám čas a stres počas špičiek. Ak máte na pracovisku vyťaženú výrobnú linku, použitie priemyselného baliaceho stroja môže zabezpečiť pevné upevnenie vašich výrobkov. Pomocou baliaceho stroja možno automatizovať procesy napínania, rezania a utesňovania. Baliace stroje výrazne urýchľujú proces páskovania tým, že automaticky napínajú a upevňujú pásky.

Páskovanie je vynikajúcim riešením na zabezpečenie tovaru pri preprave a skladovaní. Môže sa použiť na zabezpečenie takmer všetkého, od krehkých výrobkov až po ťažkopádny náklad. Výrobky, ktoré sa majú opáskovať, môžu byť zabalené v kartóne alebo zabalené. Tento proces sa používa najmä na páskovanie paliet a upevňovanie tovaru k sebe. Baliace stroje zvýšia vašu produktivitu zrýchlia proces balenia. Okrem toho sú baliace stroje vhodné pre zamestnancov a ich používanie je bezpečné.

Ponúkame širokú škálu vysokokvalitných a cenovo dostupných baliacich strojov. Na našej webovej stránke nájdete tieto typy baliacich strojov:

 • Poloautomatický baliaci stroj
 • Automatický baliaci stroj
 • Stroj na balenie paliet

Baliace stroje majú záruku, ISO certifikáty, CE a sú servisované v Európe. Ponúkame rýchle dodanie na vašu adresu v rámci Slovenska.

 • HIPO Poloautomatický páskovací stroj 5-15mm na plastovú PP viazaciu pásku

  649
 • HIPO BOX Stolný páskovač na PP viazaciu pásku 6-15mm

  699
 • FLEX TAPE Poloautomatický lepiaci stroj 48-72mm (Kraft alebo BOPP páska)

  Original price was: 2,199€.Current price is: 1,899€.
 • ECOBAND-S Páskovacie zariadenie na papier a OPP 12 mm

  Original price was: 2,600€.Current price is: 2,199€.
 • FLEX BOX Poloautomatický skladač kartónov

  Original price was: 2,699€.Current price is: 2,199€.
 • AUTOMA Automatická páskovačka na PP viazaciu pásku 9-12mm

  Original price was: 2,999€.Current price is: 2,599€.
 • COMBO Poloautomatický páskovací stroj na palety PET/PP viazacia páska 9-16mm

  Original price was: 3,360€.Current price is: 2,799€.
 • ECOBAND-B4620 Automatický páskovací stroj na papierovú pásku 30 mm

  Original price was: 3,200€.Current price is: 2,799€.
 • HIPO PRO Páskovacie automaty 5-12mm

  2,8902,990
 • AUTO-TAPE Automatický zalepovací stroj na kartón 48-72 mm (Kraft alebo BOPP páska)

  Original price was: 4,699€.Current price is: 4,199€.
 • TOP TAPE Zalepovací automat na lepenie kartónov 48-72 mm (páska Kraft alebo BOPP)

  Original price was: 4,679€.Current price is: 4,199€.
 • Automatický horizontálny páskovací stroj HAMMER na PP alebo PET pásku 9-15mm

  Original price was: 22,000€.Current price is: 19,980€.

Baliace stroje

Baliace stroje urýchľujú proces páskovania a znižujú únavu obsluhy tým, že znižujú množstvo fyzickej práce potrebnej na ručné páskovanie a uzatváranie zväzkov. Používajú sa v stredne až vysokoobjemových prepravných aplikáciách, ako sú nakladacie doky a centrá expedície.

Ponúkame celý rad automatických, poloautomatických a zákazkových baliacich strojov pre takmer každé odvetvie, aplikáciu a rozpočet. Náš modelový rad obsahuje stroje navrhnuté na páskovanie takmer akejkoľvek veľkosti alebo typu zásielky v rôznych konfiguráciách.

Ponúkame stolové, valcové, stroje s bočným tesnením, dopravné a plne automatické stroje v štandardných aj zákazkových veľkostiach pre bežné aj zložité aplikácie. Sila našich strojov spočíva v ich všestrannosti. Nepotrebujete špecifický stroj na páskovanie paliet ani stroj na páskovanie plastových obalov – naše zariadenia zvládnu takmer akýkoľvek typ nákladu.

Ako funguje baliaci stroj

HIPO semi-automatic strapping machine 5-15mm (3/16" to 9/16") banding machine for plastic PP strap

Baliace stroje sa väčšinou používajú s polypropylénovými (PP), polyetylénovými (PET) alebo papierovými páskami. Páskovací stroj poskytuje rýchle balenie a páskovanie. Do baliaceho stroja sa vloží papierová páska, plastová PP alebo PET páska, ktorá sa používa na ovinutie balíka. Poloautomatický stroj umožňuje rýchle a jednoduché páskovanie balíkov.

Baliace stroje sú stabilné a poskytujú spoľahlivé a efektívne páskovanie. Špeciálne školenie pre pracovníkov, ktorí obsluhujú poloautomatický stroj, nie je potrebné. Naše páskovacie stroje sú robustné a nevyžadujú veľkú údržbu. Používanie poloautomatického baliaceho stroja aj výmena pásky sú veľmi jednoduché. Poloautomatické baliace stroje sú veľmi tiché vzhľadom na moderný DC motorelektronické riadenie napätia, a sú tiež vhodné pre tenšie PP pásky. Okrem toho sú poloautomatické baliace stroje bezpečné a na ich používanie nie je potrebné špeciálne školenie pracovníkov. Dôležitou výhodou našich poloautomatických baliacicg strojov je aj to, že automaticky nastavia napätie pásky aby predišli poškodeniu na jemnejších obaloch a zabezpečili lepšiu ochranu väčších výrobkov. Páskovacie stroje sú pomerne úzke, takže sa dajú ľahko premiestňovať v tesných priestoroch a sú dostatočne robustné na použitie v akýchkoľvek podmienkach. Bezpečnosť pri práci, jednoduchosť použitia, efektívnosť a úspora času pri balení a kvalita sú preto vynikajúce vlastnosti, ktoré prikladáme našim poloautomatickým baliacim strojom.

Poloautomatické baliace stroje napínajú a tepelne utesňujú plastové pásky v stredne až veľkoobjemových prepravných aplikáciách, ako sú nakladacie stanice a centrá plnenia. Poloautomatické stroje vyžadujú, aby obsluha podávala pásku okolo balíka, zatiaľ čo stroj automaticky pásky napína a tepelne utesňuje. Urýchľujú proces páskovania a znižujú únavu obsluhy tým, že eliminujú potrebu pracovníkov ručne napínať a uzatvárať pásky.

Cena baliaceho stroja

Semi automatic plastic strapping machine for PP strap

Cena baliaceho stroja závisí od viacerých faktorov, avšak návratnosť investície možno očakávať v rámci mesiacov, keď vezmete do úvahy úsporu času pri balenízvýšenú produktivitu balenia, priame úspory nákladov na spony a tesnenia. Okrem toho budú zamestnanci spokojnejší, pretože ich práca bude jednoduchšia a bezpečnejšia.

Ceny baliacichstrojov sa pohybujú od osemsto do viac ako tisíc eur, v niektorých prípadoch aj niekoľko tisíc eur. Na stránke ceny baliaceho stroja závisí od kvalitystability, výkonu, mobility, a šírky pásky.

Aký typ baliaceho stroja by ste mali používať

Tak ako pri takmer každom rozhodnutí, ktoré urobíte v súvislosti s vaším podnikaním, musí byť v centre pozornosti váš produkt. Sklad, ktorý sa zaoberá veľkými objemami, by potreboval iný stroj ako ten, ktorý balí výrobky len zriedka. Zavedenie efektívneho procesu páskovania paliet môže byť kľúčom k zabezpečeniu splnenia požiadaviek zákazníkov a k tomu, aby vaše pracovisko zostalo upratané a organizované.

Automatický baliaci stroj

Použitie automatického baliaceho stroja je ideálne pre veľkovýrobu. Po ich správnom nastavení stačí umiestniť balík alebo škatuľu na vyhradený priestor, stlačiť tlačidlo a za niekoľko sekúnd je hotovo. Ako bolo uvedené vyššie, zahŕňa to napínanie a rezanie, takže môžete jednoducho zdvihnúť balík a nastaviť ďalší v poradí. Prípadne možno automatické páskovacie stroje umiestniť do baliacej linky, kde je celý proces páskovania automatizovaný.

Poloautomatický balaici stroj

Ak chcete svoje výrobky rýchlo pripútať, ale potrebujete pre svoje podnikanie ekonomickejšie riešenie. Potom je vhodnou alternatívou poloautomatický baliaci stroj. Vyžaduje o niečo viac interakcie používateľa ako automatické varianty, ale stále zvyšuje efektivitu páskovania. Hlavný rozdiel spočíva v tom, že po umiestnení škatule alebo balíka na zariadenie musí obsluha jednoducho podať pásku a zapnúť stroj. Po dokončení funguje poloautomatické páskovacie zariadenie efektívne rovnako ako automatické páskovacie zariadenie.

Stroje na páskovanie paliet

Stroje na páskovanie paliet sú určené na páskovanie tovaru naloženého na paletách. Stroj na páskovanie paliet sa priblíži k palete a na príslušných miestach prikladá pásky. Stroj na páskovanie paliet následne utiahne pásky okolo tovaru.

Stroje na páskovanie paliet sú profesionálmi pre špedičné agentúry a veľké sklady: Páskovací stroj na palety je vybavený vodiacou lištou, pomocou ktorej sa páska ručne umiestni okolo palety a tovaru a potom sa napne, prereže a zvára. Zabezpečenie ťažkých europaliet trvá len niekoľko okamihov a ušetrí skladníkov od zdĺhavej a časovo náročnej ručnej práce.

Batériové baliace stroje

Pri nízkoobjemových výrobných linkách alebo ak chcete mať nad páskovaním väčšiu kontrolu, vám môže pomôcť náš stroj na páskovanie paliet. Tieto ľahké stroje, ktoré sa môžu pohybovať vertikálne aj horizontálne, sa ľahko ovládajú. Všetko, čo musíte urobiť, je ručne ovinúť pásku okolo položky a potom ju pomocou stroja utiahnuť. Hoci ide o “ručný” spôsob, dodatočná kontrola nad vašimi baliacimi schopnosťami môže poskytnúť bezpečnosť pre vaše výrobky, keď sa nachádzajú v sklade alebo keď sú na cestách.

Ako nastaviť baliaci stroj

Najskôr zapnete páskovací stroj. Potom musíte nastaviť podávanie pásky a napnutie pásky. Ak chcete nastaviť podávanie, musíte stlačiť tlačidlo “Feed button”, čím dlhšie tlačidlo stlačíte, tým dlhší bude popruh. Ak poloautomatický páskovací stroj nie je v základnej polohe, stlačte tlačidlo HOME, aby sa stroj vrátil do základnej polohy. Poloautomatický páskovací stroj má vysoký bezpečnostný štandard, ak sa otvorí horná časť poloautomatického páskovacieho stroja, stroj sa automaticky zastaví.

How to use semi-automatic plastic strapping tool PP strap?

Keď máte v stroji plastovú pásku, musíte vytiahnuť plastovú pásku z cievky na pásky a skontrolovať, či je hlava pásky dole (ak nie, potom musíte vymeniť stranu cievky na pásky), navliecť pásky zo spodnej časti kladky A a z hornej časti kladky B. Potom prevlečte pásku cez koliesko C a navlečte ju hore do štrbiny na pásku D, ktorá je najprv umiestnená na spodnej doske, potom ju navlečte hore spolu s vodiacou rolkou do vzdialenosti medzi valcami. Stlačte tlačidlo FEED, potom sa pásky automaticky podajú.

Pásky pre baliaci stroj

Niektoré páskovacie stroje používajú polypropylénovú, alebo kratšie PP pásku, iné používajú polyesterovú, alebo PET pásku, a máme aj páskovacie stroje, ktoré používajú papierovú pásku, alebo OPP pásku. Šírka pásky sa môže líšiť. Väčšina páskovacích strojov pokrýva šírku od 5 mm až do 15 mm. Pri niektorých modeloch je možné použiť aj širšie pásky. Náš najpredávanejší poloautomatický baliaci stroj (model HIPO) možno použiť na lepenie PP pások rôznych šírok (od 5 mm do 15 mm).

Údržba baliaceho stroja

Upozorňujeme, že opravy poloautomatického baliaceho stroja na mieste neposkytujeme. Poskytujeme však náhradné diely pre váš baliaci stroj. Okrem toho poskytujeme podrobný manuál a zoznam náhradných dielov.

Skladovanie a preprava baliaceho stroja

Na diaľkovú prepravu alebo dlhodobé skladovanie baliaceho stroja sa musí použiť drevený alebo kartónový obal, musí byť upevnený na pevnej podkladovej doske a do obalu sa musí vložiť prostriedok na pohlcovanie vlhkosti, pričom vo vnútri stroja sa musí nastriekať prostriedok proti hrdzi. Na vrch krabice neukladajte žiadne ťažké predmety. Baliaci stroj neprepravujte a neskladujte hore nohami.