ABC balenia/páskovania

ABC balenia/páskovania

Základy balenia/páskovania

Balenie alebo inak nazývané spájanie pomocou pásky je proces, v ktorom sa viazacia páska používa na upevnenie objektov k podložke, ich stabilizáciu alebo spevnenie. Viazacia páska sa taktiež môže nazývať baliaci pás. Balenie je populárne hlavne vo výrobnom priemysle.

Oceľové páskovanie/balenie

Oceľové pásky sú považované za najstaršie baliace a spájacie materiály a zároveň majú najväčšiu pevnosť v ťahu. Sú dostupné v rôznych šírkach a hrúbkach a líšia sa jeden od druhého v kvalite. Používajú sa hlavne pri ťažkej prevádzke, kde je nutná vysoká úroveň odolnosti. Povrch pásky zahŕňa farbivo, farbivo alebo vosk a zinok a vosk. Páskový vosk sa používa na zvýšenie tolerancie napnutia a na používanie pásky v páre s určitými typmi napínačov. Oceľové pásky sa predávajú na váhu a nie na dĺžku, pretože sa zmršťujú a predlžujú počas procesu výroby.

Plastic PP strap 12 and 16mm for packing pallets low price high quality

Polypropylénové PP páskovanie/balenie

Polypropylén je šetrný materiál navrhnutý na spájanie stredných dĺžok. Je dostupný vo viacerých šírkach, hrúbkach a polypropylénových variáciách. Dôležitá vlastnosť tejto pásky, ktorú množstvo používateľov nepozná je, že polypropylénové pásky strácajú 50% napätia predĺženia po jednej hodine a strata napätia je iba zrýchlená zvyšovaním teploty. Starostlivý výber farby zabráni procesu rozpadania pásky pri vonkajšej teplote, ktorá pre pásku nie je vhodná.

Plastic PET strap 12mm, 16mm and 19mm for packing pallets cheap

Polyesterové PET páskovanie/balenie

Plastový polyester a nylón sú najsilnejšie plastové materiály používané pri produkcii pások a využívajú sa v mnohých priemysloch ako prvá najlepšia alternatíva oceľovej pásky. Polyester poskytuje výborné napnutie pre nehybné náklady. Druhy pásky sa líšia hlavne tým, na aký účel majú byť použité. V chladnom podnebí sa používa páska spojená horúcim lepidlom, ktoré je odolné voči vplyvom počasia.

Nylón

Nylonová páska má zo všetkých pások najviac sily, ale kvôli jej vysokej cene sa málokedy používa. V minulosti bola veľmi populárna, ale rýchlo bola nahradená polyesterovou páskou. Najčastejšie sa používa v chladných miestnostiach.

Kompozitné páskovanie/balenie

Kompozitné pásky sú zložené z vlákien. V priemysle chrániacom náklad sa často nazývajú „syntetická oceľ“. Je veľmi odolná voči opotrebovaniu.

Látka

Tkané pásky sú dostupné v niekoľkých štruktúrach, primárne s polyesterom a umelým hodvábom. Keďže balenie pomocou tejto pásky využíva uzávery, takýto systém je ešte silnejší ako balenie oceľovou páskou. Keďže látkové pásky sú ľahké a mäkké, sú bezpečnejšou alternatívou ocele.

Zdieľajte tento príspevok


Dopyt na produkt

Na prípravu ponuky potrebujeme nasledujúce informácie. Čoskoro dostanete ponuku na produkt na váš e-mail.