10 tipov ako ušetriť na balení a páskovaní

10 tipov ako ušetriť na balení a páskovaní

Priemyselné balenie a páskovanie – ako baliť lacne?

Priemyselné balenie je rovnako dôležité ako tovar v balíku. Cieľom je umožniť prepravu tovaru do predajní. Taktiež umožňuje jednoduchšie spoznať tovar. Najdôležitejším faktorom priemyselného balenia je ochrana tovaru. Preto je dôležitá koordinácia účelu a prostredia skladu. Je taktiež dôležité, aby priemyselné balenie zodpovedalo všetkým z nasledujúcich kritérií:

 • Musí byť dostatočne silné a odolné, aby odolalo permanentnému zaťaženiu (ťažké kartónové krabice)
 • Musí istiť tovar a v prípade pádu ho odľahčiť
 • Musí byť dostatočne zapečatené, aby sa zabránilo prenikaniu vlhkosti a vzduchu
 • Musí byť odolné voči poveternostným podmienkam, ktoré by mohli zničiť kvalitu tovaru
 • Musí byť kompaktné, keďže je zákazníkovi nutné dodať tovar, ktorý ešte nebol otvorený
 • Náš baliaci materiál spĺňa všetky vyššie uvedené podmienky, a tak zaručuje zákazníkom dlhodobú spokojnosť, ktorá sa odráža na ich vernosti. Pre zákazníka je dôležité vedieť, že v prípade nekvalitných baliacich materiálov môže dôjsť k vyšším konečným nákladom než v prípade mierne vyššej iniciálnej investície so zárukou kvality.

Vyššie uvedené podmienky musia byť splnené hlavne v prípadoch, keď je balený produkt vystavovaný rôznym poveternostným podmienkam a dlhšej preprave. Preto je nutné zvoliť správnu stratégiu, ktorá mieri na zníženie nákladov a bezpečnosť balených produktov. Tu je desať spôsobov ako ušetriť na priemyselnom balení: 1. Zhodnoťte požiadavky každého produktu

 1. Zhodnoťte požiadavky každého produktu

Dôsledne zhodnoťte predpísané baliace požiadavky každého produktu a následne ich porovnajte s momentálnou situáciou (napríklad plastový film a tenší kartón sú vhodné na balenie určitého produktu) .2. Overte, či sú baliace boxy správnej veľkosti

 1. Overte, či sú baliace boxy správnej veľkosti

Experti tvrdia, že nie je vhodné mať viac ako 2 cm priestor medzi produktom a baliacim materiálom. Preto je lepšie zvoliť si menšie krabice, nie len kvôli kompaktnejšiemu baleniu, ale taktiež kvôli nižším nákladom na kúpu a prepravu tovaru. Odstráňte nadbytočné vrstvy a nálepky

 1. Odstráňte nadbytočné vrstvy a nálepky

Každá vrstva kartónu, peny, atď., ktorá je pridaná zvyšuje náklady. Ak tovar potrebuje silnú ochranu, zvážte nahradiť ľahšie vrstvy kompaktnejšími a pevnejšími. Taktiež obmedzte množstvo nálepiek, odporúča sa nalepiť jednu na vonkajšiu stranu krabice a jednu na vnútornú stranu.

 1. Kupujte plastové alebo textilné/kompozitné viazacie pásky vo veľkých množstvách

Zistite, ktorý dodávateľ vám ponúka zľavu na ich kúpu. To vždy neznamená, že kúpa sa má vykonávať u najväčších dodávateľoch. Často sa stáva, že menší dodávatelia baliacich materiálov, ktorí si vybudovali dobré vzťahy so svojimi dodávateľmi ponúkajú väčšie zľavy.

 1. Znížte pracovné náklady

Je nutné sa neustále snažiť zvýšiť efektivitu práce. Toho je možné dosiahnuť modernizáciou výrobných procesov, údržbou strojov a vybavenia a tréningom pracovníkov.

 1. Znovu použite všetko, čo sa dá

S obozretným plánovaním je možné znovu použiť množstvo baliacich materiálov. V tomto prípade je taktiež nutné vziať do úvahy materiál, ktorý získame spolu so surovým materiálom na výrobu nášho tovaru a nie len ten, ktorý ide s tovarom k zákazníkovi.Automatic and semi-automatic strapping banding machines shop

 1. Vykonávajte údržbu nástrojov a vybavenia

Zaveďte program preventívnej údržby balenia, vybavenia a nástrojov. Zaveďte monitorovací rozvrh a systém údržby a sledovania. Vy si vytvárate procedúry ohlasovania problémov a možných komplikácií. Je taktiež dôležité investovať do zásoby náhradných dielov, ktoré najčastejšie potrebujete.

 1. Zvážte systém „Kúpa použitého“ a „Použité nad nové“

Ak je to možné, opravte staré vybavenie alebo kúpte použité. Táto voľba je dobrá, ak vybavenie nie je kľúčom k podnikaniu. Vy musíte zvážiť, či je baliace vybavenie kľúčové pre podnikanie a kvalitu vášho tovaru.

 1. Sledujte zmeny cien

Ceny tovaru ako naťahovacia fólia a oceľové pásky môžu neustále kolísať. Ak si nedáte pozor na takéto cenové výkyvy, môže sa stať, že náklady sa zvýšia. Toto je jeden z hlavných dôvodov, prečo obchodovať s dodávateľom, ktorému dôverujete. Znižuje to risk.

 1. Nájdite si dodávateľa, ktorý vám ponúka všetko, čo potrebujete

Spoľahlivý, skúsený a profesionálny dodávateľ baliacich materiálov vám dokáže ušetriť množstvo peňazí. Potrebuje vedieť, čo má dostupné a poradiť vám s výberom jeho tovaru, ktorý spĺňa vaše požiadavky. Je dobré zvoliť si dodávateľa, s ktorým plánujete spolupracovať dlhší čas, pretože sa lepšie prispôsobí vášmu podnikaniu a potrebám. batterystrapping.com je medzinárodný dodávateľ a ponúkame všetky potrebné nástroje a viazacie pásky na balenie.

Zdieľajte tento príspevok


Dopyt na produkt

Na prípravu ponuky potrebujeme nasledujúce informácie. Čoskoro dostanete ponuku na produkt na váš e-mail.