Skartovače na kartón

Skartovače na kartón sú najlepším spôsobom, ako efektívne recyklovať staré krabice, kartón a tlačivá na cenný obalový materiál pre vašu spoločnosť. Všetko, čo tento proces vyžaduje, je skartovač na kartón. Ponúkame rôzne dostupné skartovače na kartón od dôveryhodných značiek HSM a GREE. Tento rad je viac ako ideálny pre sklady, výrobcov, expedičné oddelenia, distribučné centrá alebo veľké podniky.

Investícia do skartovača na kartón sa po čase vráti. Pozrite si skartovače na kartón, ktoré máme dnes k dispozícii, a začnite šetriť čas a peniaze. Skartovače na kartón HSM sú určené na vytváranie perforovaného kartónového obalového materiálu. Ak hľadáte ťažšie skartovače, ktoré dokážu skartovať kartón, pozrite si značku GREE, ktorá ponúka špičkové priemyselné skartovače a skartovače na ťažký kartón.

Ponúkame širokú škálu kvalitných ale cenovo dostupných skartovačov na kartón na papier a kartón. Na našej webovej stránke nájdete:

 • Priemyselné skartovače pre veľké zaťaženie
 • Skartovače na kartón
 • Skartovače na papier

Skartovače na kartón majú záruku a sú servisované v Európe. Skartovače na papier, skartovače na kartón a priemyselné skartovače na veľké zaťaženie je možné dodať na Slovensko alebo na požiadanie aj do iných krajín.

 • Skartovačka na kartón GREE XS 420mm

  Original price was: 1,499€.Current price is: 1,249€.
 • Skartovač kartónu HSM ProfiPack C400

  1,579
 • Skartovač na kartón GREE ES 422mm

  Original price was: 3,800€.Current price is: 3,299€.
 • Skartovačka kartónu HSM ProfiPack P425

  3,799

Skartovače na kartón

cardboard shredder machineChcete z kartónového odpadu vyrobiť ekologický obalový materiál? Skartovač alebo perforátor lepenky je udržateľné riešenie na opätovné využitie a recykláciu odpadu z vlnitej lepenky na obalový materiál alebo materiál na vyplnenie dutín. Tieto stroje sa oplatia a pomáhajú znižovať náklady na obalové materiály a odvoz odpadu.

Zníženie nákladov na prepravu, lisovanie materiálu na nakladanie do existujúcich kontajnerov na lisovaný odpad alebo lisov na lisovanie alebo drvenie materiálu na účely podávania na dopravníkový pás sú dobrými dôvodmi na nasadenie skartovača kartónu.

Ak hľadáte riešenie, ako premeniť staré krabice, kartóny a tlačivá na nové obalové materiály, máme pre vás riešenie. Máme v ponuke rôzne skartovače kartónu od spoločností HSM a GREE, ktoré vám uľahčia skartovanie kartónu. Je to skvelý spôsob, ako recyklovať a zároveň ušetriť aj nejaké peniaze.

 

reuse used cardboard boxesKoľko stojí skartovač na kartón?

Priemerná cena spoľahlivého skartovača kartónu na priemyselné použitie sa pohybuje medzi 2000 a 5000 EUR. Cena sa líši medzi rôznymi značkami a modelmi a závisí od funkcií, úrovne zabezpečenia a špecifikácií. Samostatné skartovače na kartón sú zvyčajne drahšie ako stolové skartovače na kartón.

Cena skartovača papiera alebo kartónu môže byť naozaj nízka alebo veľmi vysoká. Všetko závisí od vašich preferencií a potrieb. Na príležitostné domáce skartovanie si môžete zaobstarať naozaj lacný skartovací stroj. Alebo môžete investovať do výkonného skartovacieho stroja na skartovanie veľkého množstva dôverných dokumentov v kancelárii alebo kartónu na opakované použitie vo forme obalov.

 

Ako funguje skartovač na kartón?

cardboard-shredder mobile machine

Hoci skartovač kartónu nie je rovnaký ako skartovač papiera, funguje podobne. Prevodovka, motor a rezací blok stroja spolupracujú pri rezaní kartónového materiálu. Kartón sa v závislosti od typu použitého skartovača premení na drobné štiepky, dlhé pásy alebo perforované listy.

Na skartovanie používa skartovač kartónu dva hnacie hriadele s nezávislými pohonnými jednotkami: pomalý podávač a rýchlejší skartovač, ktorý zmenšuje kartónové škatule na požadovanú veľkosť. Segmenty vyrobené zo špeciálnej ocele odolnej proti roztrhnutiu sú usporiadané okolo rotora skartovača tak, že sú striedavo naklonené smerom von a dovnútra. Pri otáčaní hriadeľa sa vytvára vírivý pohyb, ktorý zabezpečuje požadovaný efekt skartovania. Veľké rotory si bez problémov poradia s veľkými kartónovými škatuľami; dokážu skartovať aj polystyrén a škatule od ovocia. Okrem toho sú podávacie a skartovacie rotory vybavené špeciálnym systémom škrabiek, ktorý zabraňuje namotávaniu materiálu na hriadele a zabezpečuje rovnomerný prísun.

 

Cardboard shredder HSM ProfiPack P425 saleVýhody skartovačov na kartón

 • Náš sortiment skartovačov premení váš kartónový odpad na účinný materiál na vyplnenie dutín
 • Ušetrite peniaze a znížte svoj vplyv na životné prostredie
 • Skvelá a cenovo výhodná alternatíva k bublinkovej fólii, papierovej výplni a iným materiálom.

 

Ušetrite miesto a peniaze so skartovačom na kartón

Ľahké, ľahko použiteľné a predovšetkým plne recyklovateľné – kartónové škatule sú čoraz obľúbenejším obalovým materiálom. Recyklácia použitých kartónových krabíc však môže byť problematická, a to aj preto, že zložené kartónové krabice sú čoraz väčšie a vyžadujú si veľa miesta. Preto je pre výrobcov obalov a poskytovateľov služieb užitočné využívať špeciálne skartovacie zariadenia na skartovanie kartónových krabíc, aby sa mohli opäť použiť v procese balenia. Na skartovanie kartónových krabíc sú ideálne zariadenia GREE a HSM na skartovanie kartónov a papiera. Vďaka ich reťazovému pohonu nenáročnému na údržbu, segmentom odolným proti opotrebovaniu pri trhaní a systému škrabiek, ktorý bol špeciálne navrhnutý pre túto oblasť použitia, majú vysokú dostupnosť a sú mimoriadne spoľahlivé.

 

Ako dlho vydrží skartovač na kartón?

cardboard waste perforator

Vysoký dopyt, predovšetkým po riešeniach z kartónu, vytvára logistickú výzvu: každý mesiac je potrebné skartovať niekoľko ton kartónu. V minulosti sploštený kartónový odpad vychádzal priamo z výrobných strojov bez toho, aby bol skartovaný drvičom kartónu, a dával sa do kontajnera na papier.

Skartovač na kartón môže bez problémov fungovať roky, ale len vtedy, ak ho správne používate a pravidelne udržiavate. Odporúčame vždy dodržiavať pokyny a usmernenia výrobcu od vášho skartovača kartónu. To napríklad znamená, aby ste neprekračovali maximálnu kapacitu listov na jeden vstup a neskartovali materiály, ktoré skartovačka nedokáže spracovať.