Lis na lepenku

Lis na lepenku sa používa na lisovanie kartónov, bavlnenej priadze, plastov, dreva a iných materiálov, ktorých objem je potrebné minimalizovať. Je navrhnutý ako vertikálny lis, pričom lis je založený na hydraulickom prevode. Lis na lepenku má elektrické ovládanie a manuálne viazanie. V ponuke máme recyklačný lis s tlakovou silou od 10 ton KN do 60 ton KN, pričom výkonnosť je 4 ~ 8  kusov za hodinu. Hmotnosť každého lisovaného kusu môže byť od 30 kg do 300 kg v závislosti od lisovaného materiálu.

Kompaktory na lepenku výrazne znížia náklady na recykláciu materiálov, pretože objem materiálu sa môže znížiť až o 90 %. Pre všetky podniky, ktoré produkujú akýkoľvek druh odpadového materiálu, je nevyhnutné mať recyklačný lis. Lisy na lepenku majú záruky, ISO, CE a ďalšie potrebné certifikáty a sú v súlade so všetkými normami a predpismi EÚ. Cena lisu na lepenku sa pohybuje od niekoľkých tisíc eur. Vertikálny lis výrazne zníži náklady na skladovanie odpadových materiálov. Ponúkame lacnú prepravu kartónových kompaktorov do všetkých krajín EÚ vrátane Slovenska a najlepšiu cenu recyklačného lisu na európskom trhu.

 • Textilná viazacia páska na balíky odpadu 16mm – 340m – 4 kusy

  89
 • Film and Paper baler machine TONNA T-Portable

  1,299
 • Lis na fólie a papier HSM V-Press 60

  1,799
 • TONNA bin press 240L – 2 tons pressing force

  2,999
 • Lis na papier TONNA5, 5 ton, 50kN, balík 40kg

  3,199
 • TONNA1100 bin press 1100L – 4 ton pressing force

  3,199
 • Lis na kartóny TONNA10, 10 ton, 100 kN, balík 80 kg

  3,499
 • Vertikálny lis na odpad HSM V-Press 503 eco 3T, 30KN, hmotnosť balíka 50kg

  4,799
 • Lis na kartónové balíky HSM V-Press 504 s vyhadzovačom balíkov 4T, 40 kN, hmotnosť balíka 60 kg

  5,999
 • Vertikálny lis TONNA25, 25 ton, 250kN, stoh 160 kg

  6,399
 • Vertikálny lis TONNA20, 20 ton, 200 kN, balík 150 kg

  6,399
 • Paketovací lis HSM V-Press 605 eco (400V) s vyhadzovačom balíkov 5,7T, 57 kN, hmotnosť balíka 70kg

  7,499
 • Lis na plastový odpad HSM V-Press 610 eco 12 ton, 120 kNm 100 kg balíky

  9,299
 • Lis na odpad TONNA45, 45 ton, 450 kN, balík 450 kg

  9,499
 • Priemyselný lis na lepenku HSM V-Press 818 plus 18,5 tony, 185 kN, 200 kg balíky

  13,499

O Lise na lepenku

Vertical baler TONNA20, 20 tons, 200kN, bale 150 kgV tejto časti vám odpovieme na najčastejšie otázky, prečo je potrebný lis na lepenku a aké sú cenové relácie lisov na lepenku. vertikálne lisy, ako lisy na lepenku vám okrem iného pomôžu znížiť náklady na odpadové materiály a ušetriť miesto. Lisy na lepenku zvyšujú efektívnosť recyklácie lepenky a manipulácie s odpadom a sú dôležitým nástrojom pre podniky a organizácie všetkých veľkostí. Prečítajte si o výhodách, úvahách a postupoch pri kúpe lisu na lepenku.

Lis na lepenku cena

Recycling baler tonna10 priceCena lisu na lepenku závisí od rôznych faktorov, avšak ak vezmete do úvahy ušetrené peniaze za odpadový materiál, môžete očakávať návratnosť investície v priebehu niekoľkých mesiacov. Ceny lisu na lepenku sa pohybujú od niekoľkých tisíc eur do desať tisíc eur. Cena závisí od výkonu recyklačného lisu, počtu výstupov za hodinu a veľkosti lisovacieho priestoru.. Ďalším kľúčovým faktorom je výkonnosť motora lisu na lepenku a jeho typ.

Ako lis na lepenku funguje?

recycling baler priceLisy na lepenku sa vyrábajú v rôznych tvaroch a veľkostiach, ale ich fungovanie je v podstate rovnaké. Kartón sa rovnomerne nakladá do prázdnej komory, kým nie je plná, hlavné dvere sa zatvoria a hydraulický baran zhutní kartón do balíka rovnakej veľkosti. Keď balík dosiahne požadovanú veľkosť a hmotnosť, ručne sa zviaže drôtom alebo nylonovou šnúrou a vyhodí sa z lisu na odvoz na recykláciu.

Inštalácia lisu na lepenkuz

Jediné, čo musíte urobiť, je pripojiť lis k prívodu stlačeného vzduchu a vertikálny lis na lepenku môžete začať okamžite používať.

Minimalizujte množstvo odpadu

Vyplňte lis na lepenku kartónom alebo plastom a zatvorte dvere. Kľučka dverí slúži ako poistka, ktorá sa aktivuje až po bezpečnom naplnení. Keď je všetok odpadový materiál v recyklačnom lise stlačte rukoväť a vertikálny lis sa spustí.

Balík z lisov na lepenku

Po skončení procesu lisovania zviažte balík pomocou uzla so slučkou, otvorte spodné dvierka a uvoľnite balík. Od tejto chvíle môžete začať lisovať nový balík!

Lisovaný materiál

Balíky môžete stohovať a skladovať, kým ich nebude dostatok na to, aby ich mohol odobrať miestny recyklátor. Vytvárame dlhé, vertikálne balíky, ktoré môžu stáť voľne vzpriamene a môžu sa prepravovať pomocou nakladača alebo vysokozdvižného vozíka.

Waste baker 44 tons TONNA45 newAké typy lisov existujú?

Pre každý výrobok, odvetvie a použitie existuje lis na lepenku. Dodávajú sa vo vertikálnej aj horizontálnej konfigurácii a majú veľkosť od 600 mm až po náš veľký horizontálny lis s priemerom 1500 mm.

Niektoré lisy sa dodávajú s kolieskami a možno ich previezť cez dvere bežnej veľkosti a zapojiť do jednofázovej alebo trojfázovej zásuvky. Iné sú vyrobené v nízkoprofilovom vyhotovení, aby mohli pracovať v priestoroch s výškovými obmedzeniami.

Aké sú výhody recyklačného lisu?

Recyklácia kartónu, plastov a iných materiálov má mnoho výhod. Tu sú len niektoré z nich:

 • Zníženie neporiadku, požiarneho nebezpečenstva a škodcov v pracovnom priestore.
 • Zníženie množstva materiálu pridávaného do odpadového prúdu a na skládky. Niektoré krajiny to v roku 2018 nariadili novou legislatívou.
 • Získajte ďalšie príjmy z recyklácie pre svoju firmu.

Aká je cena lisu na lepenku?

Ceny recyklačného lisu sa líšia rovnako ako dostupné typy lisov na lepenku. Dodatočné možnosti, ako napríklad dopravníky, zvyšujú náklady na stroj.

Nové lisy sú drahšie ako použité, ale často sa na ne poskytuje rozsiahlejšia záruka a vydržia dlhé roky, čím sa vám investícia vráti.

Je dôležité zvážiť kúpnu cenu recyklačného lisu v porovnaní s úsporami, ktoré sa nahromadia vďaka jeho používaniu. Váš lis musí vydržať oveľa dlhšie, ako je životnosť záruky, a počas svojho životného cyklu musí byť relatívne bezúdržbový.

Aká je priemerná dĺžka života lisu na lepenku?

Životnosť lisu na lepenku do veľkej miery závisí od toho, ako sa v priebehu rokov používal a udržiaval. Lis na lepenku ktorý je správne naložený a má vykonanú požadovanú pravidelnú údržbu, by mal vydržať skúšku časom. Lisy na lepenku sa môžu používať aj viac ako 20 rokov a mnohé aj viac ako 30 rokov.