Stroj na zmršťovacie balenie

Stroj na zmršťovacie balenie používa fóliu na balenie výrobkov a krabíc prostredníctvom zahrievania zmršťovacej fólie. Týmto spôsobom sa zvýrazní vzhľad predmetov a zlepší sa estetika a hodnota predmetov. Okrem toho fólia chráni predmety pred vonkajšími nárazmi a zabraňuje ich roztriešteniu, najmä v prípade kontajnerov. Naše stroje na balenie do zmršťovacej fólie môžu naraz rezať, zmršťovať a baliť. Celé nastavenie zmršťovania a balenia sa dá upraviť v praktických moduloch na ovládacom paneli. Naše komorové zmršťovacie stroje majú pevnú konštrukciu z ocele, elektroniku najnovšej generácie s užívateľsky prívetivým ovládacím panelom. Majú väčší pracovný stôl a niekoľko technických detailov, ktoré zlepšujú ich výkon. Naše stroje na balenie do zmršťovacej fólie sa jednoducho používajú. Proces balenia výrobku do zmršťovacej fólie je veľmi jednoduchý. Obsluha najprv vloží výrobok do strečovej fólie, umiestni ho do komory, kde súčasne prebieha proces tesnenia a zmršťovania. Ak chcete proces balenia výrobku ešte viac urýchliť, proces zmršťovania fólie je oddelený a prebieha v samostatnom tuneli.

Stroje na zmršťovacie balenie majú ISO, CE, a ďalšie potrebné certifikáty a sú v súlade so všetkými normami a predpismi EÚ. Cena stroja na zmršťovacie balenie sa pohybuje od niekoľkých tisíc eur. Zmršťovacie balenie ochráni vaše výrobky a zvýši ich atraktivitu.

Ponúkame širokú škálu vysokokvalitných a cenovo dostupných strojov na zmršťovacie balenie. Na našej webovej stránke nájdete tieto typy strojov na zmršťovacie balenie:

 • L-baliace stroje na balenie do zmršťovacej fólie
 • Automatické bočné zmršťovacie stroje
 • Zmršťovacie tunely
 • Zmršťovanie balení

Stroje na zmršťovacie balenie majú záruku a sú servisované v Európe. Ponúkame rýchle dodanie na vašu adresu v rámci Slovenska.

 • Komorový baliaci stroj B4255

  Original price was: 2,200€.Current price is: 1,799€.
 • Baliaci stroj s tunelom T5040

  Original price was: 3,400€.Current price is: 2,899€.
 • AUTOSHRINK Automatic Shrink Wrapping Machine 55 x 45 x 15cm

  Original price was: 32,000€.Current price is: 28,990€.

O strojoch na zmršťovacie balenie

Shrink wrapper T5040

Zmršťovanie je proces, ktorý zahŕňa aplikáciu fólií citlivých na teplotu. Keď sa na fóliu aplikuje teplo, pevne sa zmrští na to, čo pokrýva. Zariadenia na balenie do zmršťovacej fólie sú k dispozícii pre rôzne veľkosti výrobkov a v automatických aj poloautomatických formátoch. V spoločnosti Crawford Packaging vám pomôžeme nájsť správne stroje na balenie do zmršťovacej fólie, ktoré sú prispôsobené jedinečným potrebám vašej prevádzky.

Vďaka všestrannosti a mnohým výhodám zmršťovacej fólie sa používa pre rozsiahly počet výrobkov a materiálov.

Zmršťovacia fólia plní kľúčovú funkciu ochrany tovaru pred prachom, vlhkosťou a nečistotami. To je dôležité pre všetky výrobky, ale nevyhnutné pre potraviny a liečivá. Vďaka účinnosti tesnenia zostáva úplne zabalený tovar v optimálnom stave dlhšie, ako keby bol vystavený pôsobeniu atmosféry.

Zvyčajne je zmršťovacia fólia pevnejšia ako prebal alebo strečová fólia. Fólia je zvyčajne na báze polyolefínu, PVC, polyetylénu alebo polypropylénu. Dodáva sa v rôznych pevnostiach, hrúbkach a priehľadnosti, takže sa môže použiť na rôzne výrobky podľa hmotnosti a požadovanej úrovne ochrany vrátane potreby ochrany pred svetlom.

Shrink wrapping machine B4255Zmršťovacia fólia tiež veľmi dobre drží tvar, takže výrobky vždy vyzerajú čo najlepšie, čo je pri spotrebiteľských výrobkoch veľmi dôležité. Jasne ukazuje, či došlo k akémukoľvek zásahu alebo manipulácii, čo je mimoriadne dôležité v prípade syrov, mäsa, hotových jedál a liekov, ako aj balíkov peňazí alebo citlivých dokumentov.

V porovnaní s kartónom a plastom je zmršťovacia fólia priestorovo veľmi úsporná a pri skladovaní, preprave alebo na regáli nezaberá viac miesta ako samotné výrobky. Je tiež ľahšia, takže sa s ňou ľahšie a lacnejšie manipuluje a prepravuje. Je vhodná pre výrobky alebo skupiny výrobkov všetkých druhov, tvarov a veľkostí. Často sa používa na skupiny fliaš alebo plechoviek alebo na kombináciu výrobkov vo viacnásobnom balení.

Zmršťovacia fólia sa často používa na tranzitné balenie a ochranné balenie väčších predmetov, ako sú dvere alebo dokonca tehly na palete. Používa sa aj na balenie a ochranu lešenia, striech, automobilov, dodávok, lodí a naložených paliet.

Cena strojov na zmršťovacie balenie

shrink tunnel wrapping machine SHRINK MAX

Cena strojov na zmršťovacie balenie závisí od rôznych faktorov a od typu stroja, ktorý potrebujete. Ceny strojov na zmršťovacie balenie  sa pohybujú od niekoľkých tisíc eur do desať tisíc eur. Cena závisí od typu stroja na balenie do zmršťovacej fólie, počtu výstupov za minútu, či je zahrnutý zmršťovací tunel, a veľkosti tesniacej plochy. Ďalším kľúčovým faktorom je, či stroj na zmršťovacie balenie má výkonný motor a od jeho typu.

Typy strojov na zmršťovacie balenie

L-baliace stroje na zmršťovacie balenie

L-baliace stroje na zmršťovacie balenie sú optimálnym aplikátorom zmršťovacej fólie pre výrobky menších rozmerov. Vyhrievané rameno sa zdvíha a spúšťa, keď pod ním prechádzajú výrobky. Zmršťovacia fólia sa potom zahreje a utesní okolo výrobku. Tým sa zabezpečí, že na každý výrobok sa nanesie správne množstvo zmršťovacej fólie.

Automatické bočné zmršťovacie stroje

Automatické bočné zmršťovacie stroje sú vysokorýchlostné baliace stroje s kontinuálnym pohybom. Dopravníkový systém posúva výrobky cez stroj, zatiaľ čo mechanické ramená orezávajú a zatavujú zmršťovaciu fóliu. Nepretržité tempo umožňuje rýchlejšie balenie a systémy podávania zabezpečujú nanesenie správneho množstva zmršťovacej fólie.

Zmršťovacie tunely

Zmršťovacie tunely sú srdcom systémov na balenie do zmršťovacej fólie. V zmršťovacích tuneloch sa výrobky pohybujú po dopravníkových systémoch a zároveň sa v nich udržiava rovnomerná teplota. Tým sa zlepšuje proces balenia do zmršťovacej fólie, čo umožňuje rovnomerné balenie okolo celého výrobku.

Zmršťovanie balení

Zmršťovacie baliace stroje používajú horizontálne tesniace rameno na ovinutie balení s výrobkami, ako sú plechovky. Zmršťovacie balenia sú skvelou sekundárnou aplikáciou na balenie hotových výrobkov pripravených na unifikáciu.

Ako fungujú stroje na zmršťovacie balenie?

Spôsob fungovania stroja na zmršťovacie balenie závisí od typu stroja na zmršťovacie balenie. Tri hlavné druhy strojov na balenie do zmršťovacej fólie sú komorový , L-balenie a bočný stroj na balenie do zmršťovacej fólie.

Komorový stroj vkladá výrobok s fóliou do zmršťovacej fólie cez priehradku alebo komoru, kde je zmršťovacia fólia pripravená na ovinutie výrobku. Komora sa zahrieva, takže zmršťovacia fólia sa potom stlačí, obklopí výrobok a vytvorí ochrannú vrstvu. Čas, ktorý tento proces trvá, závisí od hrúbky fólie.

Stroj typu L s tunelom je špeciálne navrhnutý pre väčšie množstvá výrobkov, pretože proces balenia výrobku do fólie je rýchlejší. O niečo lacnejšou možnosťou je stroj typu L s komorou, kde sa celý proces zmršťovania fólie vykonáva v komore.

Stroj typu L s tunelom má dve tesniace tyče, ktoré tvoria tvar písmena L (odtiaľ pochádza názov). Zmršťovacia fólia sa prekladá pozdĺž týchto tyčí, aby sa vytvorila kapsa na vstup výrobku cez ryhový záhyb. Po umiestnení výrobku do tohto záhybu by sa mali utesniť ostatné tri strany zmršťovacej fólie. Keď je výrobok úplne v stroji, začína sa proces balenia výrobku fóliou. Výrobok potom zvyčajne putuje do tunela vo výrobnej linke, ktorý ohrieva obaly fólie pripevnené k výrobku a zohrieva ich, až kým tesne nepriľnú k výrobku.

Nakoniec, bočné uzatváranie je najrýchlejší a najuniverzálnejší spôsob balenia veľkých objemov výrobkov. Balia výrobky do súvislej rúrky fólie, pričom utesňujú jednu stranu balenia a potom oddeľujú jednotlivé jednotky za sebou prostredníctvom krížového tesnenia. Bočné pečatidlá sa zvyčajne dodávajú v jednej z dvoch konfigurácií: s dvoma alebo tromi pásmi. Dvojpásový tesniaci stroj je kompaktnejší (len o niečo väčší ako L-balenie) a eliminuje jeden z prívodných pásov na vykonanie koncového tesnenia pred bočným tesnením. Sú najvhodnejšie, keď potrebujete baliť dlhšie výrobky, ale nemôžete si dovoliť rozšíriť dĺžku výrobnej linky. Trojpásové tesnenia sú o niečo väčšie ako dvojpásové tesnenia a ich ďalšou výhodou je presné rozmiestnenie výrobkov pred vstupom do baliaceho priestoru.

Aké sú výhody strojov na zmršťovacie balenie?

Ďalšou kľúčovou výhodou je, že stroje a materiály na balenie do zmršťovacej fólie sú relatívne lacné. Menší výrobcovia a prevádzky môžu používať jednoduché stroje na balenie do zmršťovacej fólie s obmedzenými nákladmi, pričom môžu používať buď manuálne, alebo poloautomatické procesy. Vyššie investície umožňujú plne automatické systémy s úsporou pracovnej sily a zamedzením zdĺhavej a opakovanej manuálnej práce.

Zvýšená účinnosť balenia do zmršťovacej fólie

Stroje na zmršťovacie balenie predstavujú rýchlu a efektívnu alternatívu k ručnému baleniu výrobkov. Predtým zamestnanci trávili drahocenný čas používaním ručných teplovzdušných pištolí, aby spôsobili proces zmršťovania. Vďaka technológii zmršťovacích tunelov môžeme proces zmršťovania zefektívniť. Zabalené výrobky prechádzajú tunelom na pohyblivom dopravníku, ktorý zabezpečuje rovnomerné zmrštenie. Proces bez použitia rúk umožňuje zvýšiť priepustnosť a skrátiť čas balenia.

Eliminácia nebezpečných popálenín a požiarov

Ručné teplovzdušné pištole sú často poháňané propánom a môžu byť veľmi nebezpečné. Teplotné pištole pracujúce pri teplotách vyšších ako 600 stupňov Celzia môžu spôsobiť vážne popáleniny alebo požiare. Stroje na zmršťovanie eliminujú tieto nebezpečenstvá tým, že obsahujú teplo na proces zmršťovania. Zmršťovacie tunely majú chránené otvory a bezpečnostné prvky, ktoré obmedzujú riziko zranenia zamestnancov a požiaru.

Stroje na zmršťovacie fólie sú rozmerovo prijateľné

Vezmite si späť svoj priestor. Stroje na zmršťovacie balenie môžu ponúknuť menší profil ako iné možnosti balenia. Zmršťovací systém sa skladá z dvoch častí. Balenie a zmršťovací tunel. Tieto komponenty môžu byť nainštalované hneď vedľa seba alebo ďalej od seba, v závislosti od dostupného priestoru.

Získanie priestoru vďaka baleniu do zmršťovacej fólie sa neobmedzuje len na stroje. V mnohých prípadoch sa zmenší veľkosť balených výrobkov. Toto zmenšenie rozmerov zvýši dostupný priestor na skladovanie výrobkov. Táto výhoda sa môže priamo premietnuť do úspory nákladov znížením nákladov na prepravu v dôsledku zvýšeného objemu prepravy.

Ako funguje balenie do zmršťovacej fólie?

Mnohí z nás sa nezamýšľajú nad tým, ako funguje stroj na zmršťovacie balenie alebo ako plast nakoniec pevne obopne výrobok. Ide však o kontrolu a manipuláciu s časticami polyméru; polyméry sú dlhé atómy nachádzajúce sa v plaste, kde sú spravidla ľubovoľne zatočené, a preto sú nevhodné na to, aby pôsobili ako obal. Keď sa z nich vyrobí plastová fólia na balenie do zmršťovacej fólie, molekuly sa rovno predĺžia do tenkej vrstvy, ktorá je ideálna na ovinutie okolo iného výrobku.

Táto fólia sa potom umiestni okolo toho, čo je potrebné zabaliť. Keď sa k fólii pripojí teplo, zmrští sa, pretože teplo spôsobí, že sa polyméry vrátia do svojho bežného spleteného stavu. To, ako veľmi sa polymér zmrští, závisí od toho, o aký druh polyméru ide: PVC zmršťovacia fólia sa môže zmrštiť až o 50 % svojej jedinečnej veľkosti, zatiaľ čo polyolefínová zmršťovacia fólia sa zmršťuje o niečo menej, napriek tomu, že ponúka pevnejšie tesnenie ako PVC.