Ovinovacie stroje

Ponúkame vysokokvalitné poloautomatické a automatické ovinovacie stroje na palety za prijateľné ceny. Naše ovinovacie stroje na palety sú stabilné, spoľahlivé, rýchle a s digitálnou obrazovkou. Ovinovacie stroje na balenie paliet do strečovej fólie používajú ako hlavný baliaci materiál strečovú fóliu LLDPE na balenie sypkého nákladu uloženého na palete. Automatické a poloautomatické baliace stroje na palety majú ISO, CE, a ďalšie potrebné certifikáty a sú v súlade so všetkými normami a predpismi EÚ. Cena poloautomatického & automatického stroja na balenie do strečových fólií sa pohybuje od niekoľkých tisíc eur. Cena poloautomatického stroja na balenie do strečových fólií závisí na niekoľkých faktoroch, ktorým sa budeme venovať v nasledujúcom popise. Poloautomatický baliaci stroj zvyšuje vašu produktivitu rýchlosť  baliaceho procesu. Okrem toho, stroje na balenie do strečovej fólie sú bezpečné na používanie a vhodné pre zamestnancov.

Poloautomatické a automatické ovinovacie stroje sú vyrobené z vysokokvalitných materiálov. Vďaka nim je baliaca linka produktívnejšia a môže urýchliť čas balenia viac ako päťkrát. Okrem toho nie je potrebná žiadna ľudská námaha. Automatické a poloautomatické stroje na balenie do strečovej fólie sú sú vyrobené z kvalitných materiálov a vydržia roky. Investíciou do nich urýchlite proces balenia a ušetríte na nákladoch na prácu tým, že znížite čas, ktorý musia vaši zamestnanci minúť na baliace procesy.

Ponúkame širokú škálu vysoko kvalitnýchcenovo dostupných ovinovacích strojov. Na našej webovej stránke nájdete tieto typy ovinovacích strojov:

 • Poloautomatický ovinovací stroj na balenie paliet
 • Automatický ovinovací stroj na palety
 • Roboty na balenie paliet

Stroje na balenie paliet majú záruku a sú servisované v Európe. Ponúkame rýchle dodanie na vašu adresu v rámci Slovenska.

 • Rampa pre ovinovací stroj SMARTWRAP-X

  440500
 • Box wrapping machine SMARTWRAP B3 PRESTRETCH

  2,899
 • Stretch ovinovací stroj SMARTWRAP-X

  2,999
 • Ovinovací stroj na palety SMARTWRAP-X PRE-STRETCH

  3,499
 • Automatická balička paliet EASY-IN

  3,799
 • Ovinovací stroj SMARTWRAP X2 s váhou do 2000kg

  3,899
 • Automatická balička na palety EASY-IN PRE-STRETCH

  4,299
 • ROBI-600B Robotický ovinovací stroj PRESTRETCH

  6,999
 • Automatický ovinovací stroj SMARTWRAP X10 2000kg

  7,999

Pallet wrapping machinesO ovinovacích strojoch na palety

V nasledujúcich kapitolách vám odpovieme na časté otázky, prečo potrebujete ovinovací stroj na palety a aké sú cenové rozpätiaovinovacích strojov, a ako ovinovací stroj pomôže zvýšiť vašu produktivitu a urýchliť proces balenia a aké sú výhody ovinovacích strojov na palety.

Cena ovinovacieho stroja na palety

Cena ovinovacieho stroja na palety závisí od rôznych faktorov, avšak ak vezmete do úvahy úsporu času a zvýšenie výroby, môžete očakávať návratnosť investície v priebehu niekoľkých mesiacov. Ceny ovinovacích strojov sa pohybujú od niekoľkých tisíc eur do desať tisíc eur. Cena závisí od toho, či je stroj plne automatizovaný alebo poloautomatizovaný. Ďalším kľúčovým faktorom je aj to, či ovinovací stroj na balenie paliet má inteligentné dotykové ovládanie s dodávkovým systémom človek-stroj, komplexný bezpečnostný ochranný systém, modul IOT atď.

Intelligent Pallet Wrapper SMARTWRAP-X PRE-STRETCHAko funguje ovinovací stroj na palety?

Balenie do strečovej fólie začína nakladaním paliet

Pred začatím procesu balenia do strečovej fólie sa náklad musí najprv poskladať na paletu. Po uložení nákladu na paletu sa celá zostava (paleta a náklad) zabalí do strečovej fólie.

Uloženie nákladu na paletu je dôležitým krokom. Umiestnenie nákladu na palete je kľúčové. Náklad by nemal presahovať cez boky palety alebo byť viac ako štyri palce vo vnútri. Úlohu zohráva aj samotná paleta, ktorá by mala byť v dobrom stave.

3 spôsoby aplikácie strečovej fólie

Existujú tri spôsoby aplikácie strečovej fólie na paletu s výrobkami:

 1. Manuálny
 2. Poloautomatický ovinovací stroj
 3. Vysopko-rýchlostný automatický ovinovací stroj

Manuálne balenie spočíva v tom, že ľudia ručne balia náklad. Obsluha pripevní fóliu na paletu a potom ňou prechádza okolo nákladu.

Ťahanie ťažkej fólie okolo palety je fyzicky náročné – najmä ak sa vykonáva poriadne. Predstavte si ten hrozný pocit závrate v horúcom sklade. Ručné balenie má vo všeobecnosti najvyššie náklady na materiál pretože tam je nejednotnosť používania fólie a slabé natiahnutie. Je tiež veľmi náročné dôsledne zabaliť náklad na bezpečnú prepravu.

Poloautomatické ovinovacie stroje sa dodávajú v dvoch rôznych typoch strojov – s otočným stolom a s rozkladacím stolom. Náklad sa umiestni na ovinovaciu zónu baliaceho stroja alebo do nej a aplikuje sa strečová fólia. Modely s otočným stolom otáčajú nákladom na otočnom stole, zatiaľ čo modely s ovíjacím ramenom sa pohybujú okolo nákladu a aplikujú fóliu.

Vysokorýchlostné automatické ovinovacie stroje sú podobné poloautomatickým typom, pretože stroj vykonáva samotné balenie nákladu. Automatické baliace stroje však zvyčajne obsahujú vstupné a výstupné dopravníky na automatický prechod nákladu cez stroj.

Intelligent Pallet Wrapper SMARTWRAP-X PRE-STRETCHVšetko je to o sile zadržania

Bez ohľadu na to, aký typ strečovej fólie používate, najdôležitejšia je správna sila zadržania. Sila zadržania môže znamenať rozdiel medzi tým, či náklad dorazí na miesto určenia nepoškodený alebo poškodený a nepredajný. Čo je to sila zadržania?

Zádržná sila je to, čo drží náklad pohromade. Oficiálne je to sila balenia krát počet vrstiev fólie. Sila ovinutia je jednoducho mierou toho, ako pevne je každá vrstva fólie ovinutá okolo nákladu. Vrstvy fólie predstavujú počet ovinutí aplikovaných na náklad v určitom bode.

Výhody ovinovaciaho stroja na palety

Ovinovacie stroje na palety sú vynikajúcou investíciou pre každého, kto používa fóliu na utiahnutie, upevnenie a ochranu paliet. Používajú sa vo výrobe, doprave, logistike a pre každého, kto používa na prepravu plné palety. S kúpou nového ovinovacieho stroja je spojené veľké množstvo výhod, ale najdôležitejšou z nich je, že pri ovíjaní paliet fóliou sa nemusí podieľať človek, čo zvyšuje produktivitu a znižuje náklady na pracovnú silu. Okrem toho je nová generácia strojov na balenie paliet vyrobená z materiálov, ktoré sú mimoriadne trvanlivé a odolné voči všetkým vonkajším vplyvom, čo dáva stroju ešte dlhšiu životnosť, sú veľmi ergonomické, spoľahlivé a stabilné. Ďalšou výhodou nových a vylepšených strojov na balenie strečovou fóliou je ich komplexný bezpečnostný ochranný systém. Majú systém prevencie pádu, systém bez fólie & alarm pri pretrhnutí fólie, bezpečnostný systém cez fóliu, spodný tlak a zariadenie na prevenciu úrazov. To umožňuje automatizované balenie paliet bez obáv, že sa niečo pokazí.

Automatický alebo poloautomatický ovinovací stroj na palety

Automatický ovinovací stroj na palety

Automatický ovinovací stroj na palety nepotrebuje zásah strojníka ani vo fáze zavesenia fólie, ani v poslednej fáze vyhadzovania, paleta sa v skutočnosti dostáva do ovinovacieho stroja cez valec, ktorý ju umiestni správne do stredu plošiny; tu ovinovací stroj pokračuje v ovíjaní podľa programu, ktorý vopred nastavil operátor, a po ukončení procesu sa vylúči.

Existujú rôzne typy Automatiockých ovinovacích strojov. Rozlišujú sa podľa technológie použitej pri balení:

 • Ovinovacie stroje s otočným stolom
 • Ovinovacie stroje s ramenom
 • Dvojramenné ovinovacie stroje
 • Kruhové ovinovacie stroje

Automatic Pallet Stretch Wrapper EASY-IN price

Poloautomatický ovinovací stroj na balenie paliet

Ak ide o poloautomatický ovinovací stroj na palety, aplikácia fólie prebieha pod dohľadom a zásahom pracovníka; obsluha musí paletu umiestniť a ručne zviazať drôt fólie; potom sa pokračuje naprogramovaným cyklom ovinovania, ktorý sa ukončí záverečným rezaním pracovníkom a vypustením z ovinovacieho stroja.

Poloautomatické ovinovacie stroje na palety sa potom delia na základe činnosti a štruktúry na:

 • Stroje s rotujúcim otočným stolom
 • Stroje s rotačným ramenom
 • Mobilné ovinovacie stroje

Poloautomatické ovinovacie stroje na palety aplikujú okolo palety strečovú fóliu (plastovú fóliu), aby bol náklad chránený počas prepravy, stabilizovaný či uchovaný v sklade. Poloautomatické ovinovacie stroje na palety používajú predĺženú plastovú fóliu, pružný materiál, ktorý umožňuje stabilné ovinutie palety bez nebezpečenstva prevrátenia alebo problémov pri preprave alebo dodávkach.

Využitie fólie v poloautomatických  ovinovcích strojoch musí prebiehať pod dohľadom používateľa alebo správcu. Keďže stroj je poloautomatický, úlohu položenia palety na stôl a jej zabezpečenia požadovanou fóliou musí vykonať zamestnanec. Potom sa stroj postará o následný naprogramovaný baliaci cyklus. Po tom, ako stroj dokončí svoju časť, je opäť na zamestnancoch, aby odrezali fóliu z palety a odstránili ju z baliaceho stroja, čím sa balenie alebo v tomto prípade baliaci cyklus ukončí.

Výhody balenia paliet pomocou ovinovacieho stroja na palety

Stroj na ovíjanie paliet pomáha pri ovíjaní paliet, veľkých krabíc a kontajnerov alebo iných foriem výrobkov, ktoré sa majú skladovať alebo prepravovať. Balenie výrobkov do stretch fólie ponúka niekoľko výhod vrátane:

1. Ochrana tovaru pred poškodením, poškriabaním, prachom a vlhkosťou

Ak použijete správny ovinovací stroj na palety, zaistíte, že vaše výrobky budú bezpečne zabalené, aby sa zabránilo ich prípadnému poškodeniu nečistotami, prachom alebo vlhkosťou.

2. Prívetivosť k zamestnancom

Systém balenia do strečovej fólie zabezpečí, že obsluha bude sedieť na vysokozdvižnom vozíku, čo je samo o sebe bezpečnostné opatrenie. Podľa nedávneho prieskumu sa zistilo, že 20 % všetkých nehôd s vysokozdvižným vozíkom sa týka ľudí, ktorí sa pohybujú po skladovej ploche. Preto udržiavanie operátorov na vysokozdvižnom vozíku ich udržuje mimo plochy a sústredí ich na úlohy, ktoré majú pred sebou. Ručné naťahovanie spôsobuje zranenia spôsobené opotrebovaním a prechod na automatický ovinovací stroj ochráni vašich zamestnancov.

Automatické ovinovacie stroje si vyžadujú len veľmi malú interakciu zo strany obsluhy. Jednoduchým potiahnutím za šnúru z vysokozdvižného vozíka sa paleta alebo tovar zabalí. Okrem toho stroj zabezpečuje aj dôsledné balenie, ktoré je bezpečné a pripravené na prepravu, zatiaľ čo ručne balená paleta sa môže ľahko prevrátiť a poškodiť váš tovar a manipulátora.

3. Šetrí čas

Investíciou do ovinovacieho stroja ušetríte veľa času. Ručné balenie paliet, krabíc a iných výrobkov môže byť zdĺhavé a časovo náročné. Balenie tovaru a krabíc na skladovanie alebo prepravu pomocou automatického baliaceho stroja vám však ušetrí veľa času a úsilia, ktoré môžete využiť na iné dôležité obchodné procesy.

4. Šetrí náklady na fóliu

V porovnaní s ručným balením vám poloautomatické aj automatické ovinovacie stroje ušetria peniaze za vysoké náklady na fóliu. Automatické ovinovacie stroje majú dva valce na natiahnutie fólie, pričom rýchlosť otáčania druhého valca je vyššia ako rýchlosť otáčania prvého valca, a tým sa fólia natiahne. Tým sa zvyšuje pevnosť fólie v ťahu a znižujú sa celkové náklady. Rotačné vežové automatické baliace stroje sú efektívnejšie.

5. Rýchlejšie balenie

Automatický ovinovací stroj so zapnutým riadením PLC vám pomôže urýchliť proces balenia a splniť požiadavky na balenie hromadných výrobkov vo vašom podniku. Ovinovacie stroje od spoločnosti Orion je možné prispôsobiť vašim jedinečným požiadavkám. Je to lepšie, ako keby ste sa rozhodli pre bežný stroj so štandardnými špecifikáciami, funkciami a príslušenstvom.

6. Efektívne balenie výrobkov

Ak používate systém na balenie do strečových fólií pre všetky vaše obchodné požiadavky na balenie veľkoobjemových výrobkov, môžete zabezpečiť konzistentnosť balenia vašich výrobkov s podobnou rozťažnosťou a účinnosťou, čo by inak nebolo možné prostredníctvom ručného balenia do strečových fólií. Proces ručného balenia má odchýlky v rozťažnosti a účinnosti balenia vašich výrobkov. To znamená, že automatický ovinovací stroj na strečové balenie zabezpečí lepšie balenie vašich krabíc, paliet a výrobkov na vašom pracovisku.

7. Zvýšená produktivita

Komu sa nepáči myšlienka, že za kratší čas urobí viac práce? Automatický ovinovací stroj na balenie do strečových fólií posunie vašu firmu na cestu k efektivite. Vaši operátori nebudú musieť čakať na spustenie a zastavenie ovíjacích cyklov. Umiestnením palety na dopravník alebo zatiahnutím za šnúru sa balenie spustí a zastaví automaticky.

8. Zlepšená kontrola zásob

Ukladanie podobných výrobkov na seba uľahčuje inventarizáciu. Znižuje sa tým aj pravdepodobnosť oddelenia výrobkov, ktoré môže spôsobiť, že inventúra bude časovo náročná. Pri priehľadných a konzistentných strečových fóliách však môžete skenovať priamo cez ne, ak používate skenovací systém.

Systém na balenie do strečových fólií prinesie do vašej výrobnej linky konzistenciu a bezpečnosť bez ohľadu na veľkosť a umiestnenie vášho skladu. Ak vás zaujali početné výhody, ktoré ovinovací stroj na balenie do strečovej fólie prináša, môžete si ešte dnes pozrieť náš kompletný sortiment automatických ovinovacích systémov alebo kontaktovať niektorého z našich produktových špecialistov.